27. května 2014

28. may 2014 at 13:27 | Killi |  Jednou větou
Jupijou, druhá nejtežší a hlavně ústní zkouška tohoto semestru v kapse, to mě pak ani fakt, že zrovna při přechodu mezi školou a metrem (asi 300 metrů) mě chytné přívalový děšť jak debil a brodím se po chodníku po kotníky ve vodě (balerínky měly radost), nemůže rozhodit. :)
Odpoledne mě vzal Tom podívat se do krypty v kostele sv. Cyrila a Metoděje - památníku hrdinů heydrichiády (Gabčík, Kubiš a pět dalších statečných hrdinů, atentát na Heydricha... víme? Jestli ano, děkuju, jestli ne, tak učiň přesně v v tomto pořadí: 1) dej si facku; 2) něco si o tom přečti; 3) jeď se tam podívat). Byl to silný zážitek, nemohla jsem si nepředstavovat, jak tam v té zimě takovou dobu přespávají, jak už nakonec ví, že umřou, je tam všude krev, střílí po nich a pouští jim tam vodu. Jsou tam stopy po kulkách ve zdech a díra ve zdi, kudy se chtěli ještě prokopat ven. Jsem tak ráda, že to nebylo zbytečné, že neumřeli zbytečně, že to dokázali. A všichni by tom měli vědět, ve škole by se mělo učit míň o pravěku, Řecku a Římě a mnohem, mnohem, mnohem víc a o těch nejnovějších dějinách.
Je mi z toho smutno, sotva jsme se zbavili Němců, už nás ovládali komunisté. Umřelo TOLIK nevinných lidí, tolik lidí bylo nespravedlivě dosouzeno a zavřeno, tolik lidí nemohlo dělat to, co htěli, tolik lidí nemohlo studovat, cestovat nebo bydlet tam, kde chtělo. A kdo si na to teď vzpomene, když vykládá, jak měl za komunistů každý práci a všechno bylo levné? Za jakou to bylo cenu?! Jak to, že si po volbách do Evropského parlamentu přečtu na stránkách Dělnické strany sociální spravedlnosti, že "v některých městech a obcích jsou dosažené výsledky příslibem pro komunální volby", jak to, že ve všech volbách v posledních letech se KSČM umisťuje na předních příčkách? Dejte si facku a běžte si třeba založit vlastní stát, já tu s Vámi nechci bydlet.

Killi
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.