A pak se někam schovat

20. october 2011 at 17:42 | Killi
Dnes v noci jsem ze spaní křičela tvoje jméno,
já vím, že nejsi rád, ale nejde zapomenout,
jak při každém slově
přivíráš víčka
prosím, vyslyš moji zpověď,
už jsme starý na psaníčka.Achjo. Podle mě je to písnička o tom, jaké to je, když někdo miluje, až to bolí. Jako já, jenže mně se to týká tim nějhezčím možným způsobem, jaký si ani neumíte představit. Protože já mám aspoň smsky, ať si dám pusu, že mu chybím, že na mě myslí, a tak, zatímco chudák Nina v písničce měla akorát tak hajzla, co už jí nemiluje. Nebo vlastně právě neměla.
Jsem tak šťastně zamilovaná, že víc už to doopravdy nejde a vím, že mi to všichni zavidíte! :) Ale stejně budu fňukat, protože to prostě není fér, že s ním nemůžu být 25 hodin v kuse 8 dní v týdnu!

Jsem bytost z vodních par, živa jenom z tvého dechu,
já vím, že nejsi rád a že je ti to k vzteku,
chci ti všechno říct,
a pak se někam schovat,
třeba pochopíš,
jak je těžké nemilovat.

Prostě je mi smutno, protože jsem v Praze, Tom už bude touhle dobou asi v Prachaticích a já zítra touhle dobou ve vlaku směr Valmez. A to je špatně. Kdybychom byli oba v Praze, oba v Prachaticích nebo oba ve vlaku, nemělo by to nejmenší chybu, jenže prostě takhle je to na facku a tečka. Jsem závislá, chci s ním být pořád a chci s ním být tak dlouho, dokud mě nebude štvát. :) Protože zatím si myslím, že to nejde, jakkoliv dlouho jsme spolu byli, nikdy to ještě nebylo DOST dlouho. Chápete? Achjo.
Mám pocit, že i kdybych s ním byla celý život, tak by mi to bylo málo. Nestihla bych se s ním dost smát, dost tulit, dost líbat, dost milovat, dost se držet za ruce, dost chodit Prahou po tmě, dost večeřet, dost usínat a dost se probouzet.

Zase zrychlil se mi dech
jak maratonským běžcům,
co je to za příběh
bez lásky, bez milenců,
nemáš slov, patrně všechna patří jiným
prosím, proměň je s nimi ve snech v gesta i v činy.

Od rána nejsem schopná se soustředit na nic, než na to, abych vymyslela, jak to udělat. Jak nemuset chodit do školy, ani do práce, jak se s ním prostě někam schovat a jenom být. Šťastná. Mít děti, vařit, být máma a manželka a být skvělá. Jasně, že mě škola baví, i když by mě bavila víc, kdyby nebyly zápočty a zkoušky a kdybych nechodila na jedinou školu, která píše zápočťáky v průběhu celého semestru, na světě. :D A baví mě pocit, že mám z písemky 93 bodu ze 100, i když mě naštvalo, že mi strhli sedm bodů kvůli jedné jediné špatné jednotce (ale jsem trubka! do trojčlenky si to napíšu v kilojoulech, ale výsledek si klidně uvedu v joulech, grr!) a ještě víc mě naštval ten kluk, co byl lepší než já a měl 100. :D
Tak prostě věřím, že když to teď všechno vydržím, tak pak budu máma (stejně skvělá, jako ta moje) a manželka, a navíc ještě budu.. budeme! mít velký dům, garáže, motorky, audi, psa, velkou zahradu a budeme se mít strašně skvěle a třeba se nám i povede přestěhovat paní fallenovou někam blíž a budeme bydlet ve Valmezu. :) Jenom bych si strašně přála, ať už to je.

A já tu zůstanu
ztracené malířské plátno,
třeba se vrátíš
a já zas nechám se napnout
prosím, maluj mě, tvoř k obrazu svému,
nech mě shořet, už nikdy o nás nemluv.

A tak mi v práci říkají, že vypadám smutně. Tak asi proto, že mi smutno je! Nicméně asi nevypadám dost smutně, když mi můžou z domu posílat provokativní maily, jestli ještě pracuju, když měli jenom do 4 a já tu trčím do 6. Tak na tom smutném výrazu musím ještě zapracovat. :)
A vzhledem k tomu, že Toma příští týden uvídím až nevímkdy, protože mě čekají 2 testy a jedna prezentace v angličtině a ve čtvrtek před státním svátkem jsem do 6 v práci, tak to nebude takový problém. Achjo.
Ale ten prodloužený víkend, ten potom bude aspoň stát za to! A snad nám k tomu pomůže i Klus, protože díky mému nejskvělejšímu příteli jedeme v sobotu na jeho koncert. :) Tak se mám aspoň na co těšit a je to fakt jediná věc, co mě následujících 5, 6 nebo 7 dní bude držet nad vodou.
Fňuk.
Šíleně ho miluju. Jako blázen a až to bolí.
Já vim, že na to fňukání nemám až tak moc nárok, protože spolu jsme docelah odně. Že spousta jiných-a blízkých- lidí je na tom o moc hůř, jsou od sebe daleko a vidí se strašně málo. Ja vím a jsem strašně vděčná za to, že to máme tak, jak to máme. Ale stejně mi chybí. A stejně to bolí.

Jsi mé úzko, jsi krev z řezných ran,
jsi ten, kdo vchází nepozván,
jsi zvuk, když padnou mi na rety slzy múz.
Jsi mé úzko, jsi krev z řezných ran,
ačkoliv nechci, jsi ve mně uschován,
jsi zvuk, když padnou mi na rty slzy múz...

K.
 

1 person judged this article.

Comments

1 ja ja | 20. october 2011 at 19:34 | React

dej si pusu! :-)

2 ja ja | 20. october 2011 at 20:12 | React

Vidite?! :-)

3 já taky já taky | 24. october 2011 at 19:10 | React

hej, my taky píšem zápočťáky v průběhu celýho semestru! třeba teď ve čtvrtek dokonce dva. ono to takhle není všude?!

a jinak, tyjo, těžko se mi to říká, ale vím o čem mluvíš. :D taky chci být máma a vařit a tak. prostě se na to vykašlat a obětovat celou svou kariéru (a předcházejících 6+ let tvrdýho drillu a nežití) nevděčným potomkům, kteří mě na stará kolena šoupnou do domova důchodců. (ne, to je trochu nadsázka. doufám.) a nebo jsem přemýšlela o řidičce tramvaje a dokonce i o fotbalistce. a o montérce dvěří od ledniček. vlastně není moc povolání, o kterých bych za poslední tři týdny neuvažovala. :D

ok, tak sry za spam a já jdu spamovat zase k sobě. :D

4 ja ja ja jenom ja ja ja ja jenom ja | 24. october 2011 at 20:12 | React

trochu ve me hrklo s tim "tezko se mi to rika, ale vim o cem mluvis", ale nastesti se to tykalo okrajoveho tematu clanku :-D
ja vam to holky preju, my vas uzivime, to vite ze jo :-))

a samozrejme, ze na normalnich skolach je jen vyuka a pak zkouskove obdobi, ve kterem se delaji zapocty B-)

5 Killi Killi | 24. october 2011 at 21:30 | React

ona taky: hej, tak asi jenom chudaci medici a chudaci na vscht, protoze o nikom jinym nevim :D umime si vybrat :))

a jsem rada, ze nejsem jedina trubka na vysoky skole, ktera to tak ma :)) nekdy mam pocit, ze asi studuju jenom kvuli tomu, ze je vzdycky sance, ze se na me otec mych deti vykasle a ja je budu muset nejak uzivit :D

6 kaczka kaczka | 25. october 2011 at 21:41 | React

taky pisem zapocty v prubehu :D

7 Killi Killi | 25. october 2011 at 23:14 | React

kaczka: kazis mi to, kamo! :D :D

8 kaczka kaczka | 26. october 2011 at 9:50 | React

hej sorry! Uz mlcim :DD

9 wwwholka wwwholka | Web | 26. october 2011 at 19:47 | React

Píšem zítra z bioly:/:D Valím na to mrknout.:D

10 Killi Killi | 27. october 2011 at 7:08 | React

:D :D Fajn, tak to jeste vic zobecnim a reknu, ze behem celeho semestru pisou testy JENOM chudaci vsichni, co studujou neco s chemii a biologii, ale vic uz mi do toho nekecejte! :D

11 kaczka kaczka | 27. october 2011 at 17:26 | React

ty proste vzdycky neco vymyslis! :D jo, souhlasim :D jsme chudaci :D

12 Kamm Kamm | 28. october 2011 at 23:18 | React

Nelituj se, i blbý pajdák má zápočťáky během celého semestru! :D

13 Killi Killi | 29. october 2011 at 10:28 | React

Tak naposled, ale pak uz budete vsichni mlcet! :D
Vsichni jsme chudaci, jenom na pravech se az do zkouskoveho flakaji a nic nemusi! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.