Takže s vašim milionem a mými zásobami nevyužité energie můžeme hnout světem.

27. november 2010 at 0:28 | Killi
Bez jakékoliv snahy alespoň virtuálně působit normálně.;)


V minulých letech jsem měla tolik energie na spoustu zbytečných věcí… Na pobíhání po škole v santa-clausské čepici/se sobími parohy/s tykadly po škole, na vyrábění transparentů s nápisem SNEŽÍ a hlučnou propagaci… Zdravila jsem cizí lidi na chodbě a čekala, jak se budou tvářit a přála jsem všem šťastné a veselá vánoce v květnu. Každý pátek jsme na sebe s holkami v šatně řvaly PÁÁÁTEK v krásné víkendové euforii. Dokázaly jsme strávit celou volnou hodinu neustálým opakováním KAM JDETEEE? a tak.
A loni? Vypracovávání maturitních témat, přehnané požadavky všech profesorů, minimálně jednou týdně trénink, víkendové akce, rostoucí nervy z matury, online na icq dloouho do noci, neustálý nedostatek spánku a 5x týdně na osm do školy.
To jsem tu energii čerpala na dluh? Nebo ji teď využívám někde jinde?
Asi jo. Cestování. Už se umím sbalit za 20 minut, ještě o prázdninách by mi to trvalo dva dny. A nemám cestovní horečky, už skoro vůbec.
Taky se musím chovat dospěle. Ve škole, na koleji, před všemi těmi novými lidmi kolem.
A zamilovanost (to jste nečekali, co :D). Nepřítomně se usmívám. Často. Někdy pořád. A dlouhé minuty koukám do prázdna, vykloněná z okna na koleji. Dokud se už zima nedá vydržet, a pak mám pořád rýmu. Hledám v noci hvězdy, ale v Praze nejsou vidět, jenom blikající letadla. Představuju si lidi, co v nich sedí a představuju si tam nás. Balancuju po patnících v Dejvicích, když se nechci mačkat s davem na chodníku, a mám pocit, že mě nikdo nevidí. Snažím se dýchat stejně jako on, když se ráno probudím dřív, a skoro se u toho udusím. Nebo se snažím být potichu a nevzbudit ho, ale místo toho jako naschvál musím dělat největší hluk a shazovat věci ze stolu. Umírám zvědavostí, když mi nechce říct, co dostanu k vánocům.
A mám strach. Pokaždé, když jedu domů. Že mu nebudu chybět, že mu beze mě bude líp, že zjistí, že mě nepotřebuje. Mám strach ze všech spolužaček, se kterými obědvá a na které se ve škole kouká. Že si konečně všimne, že vlastně nejsem ani trochu skvělá hezká, chytrá a vtipná. A vedle nich už vůbec. Že mu doopravdy začne vadit, že neumím řídit a nejsem brunetka a nejím rajčata a směju se zázvoru a vyhazuju myš i s pastičkou a nevím, že už vystupujeme z metra. Že ho začnu moc nudit. Nebo že mě prostě vymění.
Mám divný pocit prázdna, když večer usínám sama. A bojím se, že bych někdy měla být bez něj. Nebo že bych neměla být jeho, ale někoho...cizího.
A ano, stojí mě to hodně energie.

Jenže ta energie, kterou naopak dostávám a získávám a čerpám a cítím… nesrovnatelně větší množství.
Když ho lechtám nosem na zádech a stejně ho to neprobudí. A píšu mu prstem na hrudník a na ruce zašifrované vzkazy, když koukáme na filmy, a on je nikdy nepřečte. Když se můžu kochat jeho nezaměnitelnou chůzí. Když si oblíká košili. A když mě obejme a já do něj zabořím nos a cítím TU vůni. Když se probudím ve dvě ráno a mám přijatou smsku. Když se domlouváme, kdy budeme slavit výročí. Když nepochopím film a nevadí mu to. Nebo když usnu ještě dřív, než si něco pustíme. Když chce, abych mu něco povídala, a já to neumím na povel. Když mě rozesmívá. Pořád. A když se mi směje, že jsem šprtka (a sám udělal všechny zkoušky na první pokus :D). A když mi myje boty!! Nebo když mě nečekaně obejme zezadu. Když se můžu tulit. A když mě políbí tak, že skoro zapomenu dýchat. Když nic neříká a jen se na mě dívá a já tak strašně moc chci umět číst myšlenky. Když myslíme zároveň na to samé. Když blbne v autě. Jak mi pokaždé, když jedeme na motorce, opakuje, co mám dělat, kdybychom potkali policisty. Když okamžitě reaguje na každé moje "Au." Když ho (výjimečně :D) rozesměju. Když mi v notebooku nechává milion otevřených oken a svůj přihlášený mail, facebook i icq a všude mi pak blikají jeho nové zprávy. Když pořád neumí zacházet s mým přehrávačem hudby. A když ho neskutečně překvapí, že umím stáhnout titulky. Když na mě čeká před školou a má nenadšený výraz. Když mě chce vzít do Vídně a popisuje mi, jak bude skvělé jaro a co budeme dělat. Když se jdeme koukat na pohár hokejistů z MS. Když se mě ptá, co dostane k narozeninám, a přitom to nechce vědět. A ještě mě oslovuje zloduchu (a taky lásko). A pořád se mi snaží tvrdit, že zlobím. A tón jeho hlasu, když říká, že mě miluje…
A tisíce dalších maličkostí i velkých věcí, které se mi pořád a pořád vybavujou.:)

Takže v součtu bych vlastně měla být v obrovským plusu a měla bych sršet energií, protože příjmy jsou obrovské. Jenže je podzim a škaredě a moje tělo ukládá energii na zimu. Asi. A dělá ze mě medvěda a postelofila.
Tak už se těším na jaro, až bude krásně, teplo, Petřín, Letná, Vítkov, já budu akční a temperamentní a tak. A budeme plánovat prázdniny a všechno bude krásné, protože Anděl to řekl a on má vždycky pravdu (pokud zrovna neříká, že krtek je velký jako kuře).

A no, kdybych si teď dala horkou vanu, tak tam po mě zbyde jen sladký nasycený roztok. Ale vám to může být jedno.
Já jsem totiž zamilovaná.

Killinková*

- čeká mě megatežká písemka z matiky a biologie
- jsme s bráchou poslední lidé v ČR, co ještě neviděli nového HP
- stihla jsem dnešní vlak domů na minutu přesně
- mamce zamrzly dveře od auta a musela do něj ráno lézt kufrem
- zítra možná budu vařit
- nikdo mi doma nevěří, že umím péct
- příští víkend bude legendární a stoprocentně šenovský
- 4strýc je jediná kapela na světě, která se nikdy nerozpadne
- mohlo by už jako vážně nasněžit
- potřebuju utratit v Kenvelu asi tak 4 tisíce
- potřebuju dostat ubytovací stipendium
-potřebuju nebýt na účtu v mínusu (zase)
- potřebuju nemít chuť na nutellu o půl jedné ráno
- potřebuju míň hlučné spolubydlící
- a Motor dneska prohrál
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 fallen fallen | Web | 28. november 2010 at 3:02 | React

ridit (si) te naucim :-*

2 Jenny Jenny | Email | Web | 30. november 2010 at 12:15 | React

Já energii nemám VŮBEC. Čtvrťák mi ji všechnu vycucnul :-/:D Ale to přijde. Tším se na jaro. Mám rýmu jako kráva a začíná mě bolet ucho, takže POTŘEBUJU jaro, sotva začala zima :D
Směj se :-*

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.