S nebeskou interpunkcí

28. september 2010 at 22:58 | Killi
Koketka s rozumem se radí
a Taťjana si ve světě
své lásky staví vzdušné hrady
s důvěřivostí dítěte.


Pamatuju si, jak se mě kdysi někdo zeptal, co si má představit pod těmi vzdušnými zámky, které tak často zmiňuju. Následovala moje hodně upřímná, ale veselá odpověď, na kterou ale on už neřekl nic, a já jsem tak měla pocit, že se mu zase rychle vzdaluju, přestože mě drží za ruku.
Byl to hezký večer. Tma, mlha, milion zastávek... A hezky se usmíval. Ale nestálo to za to, potom. A já teď jenom nerada chodím tou cestou jako tehdy.

Že život dal jí do vínku
dar fantazie, nespoutané
moudrostí, jež má vlastní řád,
vůli žít po svém, bez výhrad,
srdce, jež jednou provždy vzplane?
Sny lehkovážně prožité
jí v duchu neodpustíte?

Nějak se všechno seběhlo tak, že teď budu tři týdny v kuse v Praze, abych potom mohla jet dva víkendy po sobě domů. A vlastně mě to ani nijak neděsí a netrpím chronickou úzkostí, protože jestli všechno půjde tak, jak to zatím vypadá, tak mi to uteče rychle.
Tenhle víkend budu asi po milion letech zase jednou dýchat prachatický vzduch, s  Andělem, a ten příští asi přijede NKSka ("Doufam,ze uvidim skolu,spolubydlici,morfa,sprchace a celou Prahu.":D), tralalá.

že vaše tvář, váš hlas v mém světě
mihne se, a že pak jen vás
budu mít v srdci po ten čas,
než zase znova přijedete.

A jinak si tu žiju moc hezky. Zodpovědně dělám úkoly do matiky, byli jsme s Andělem na World Press Photu 2010 (skvělé! a i přesto, že tam byla spousta jiných fotek, které vyvolaly spoustu myšlenek a které mě oslovily o dost silněji, tak je pro mě nejlepší tahle:)), zabíjíme odpoledne v posteli SPÁNKEM (:D no to je tak, když nás ráno oba budí budíky:)) a hraju The sims 3. Naposledy jsem hrála kdysi před sto lety jedničku, ale to bylo ještě v době, kdy byl náš počítač použitelný, takže nějaký raný středověk. Ale teď mám božského Acera a ten zvládá všechno. A taky úžasného Toncka, který mi to všechno nainstaloval, včetně všech zatím existujících rozšíření. Zdarma!
Pořád mi ten můj život strašně chutná.
I když mi chybí velké přestávky s NKS v jídelně a cesty do školy, vzájemné stěžování si s Jenny a skákání si do řeči a mluvení o všem možném, potkávání se s Kamm na chodbě a její úsměvy...
A nemám ráda hlučné cizince v metru. A taky jsem dneska anglicky vysvětlovala turistům, kudy ke Karlovu mostu. Sice jsem je asi poslala špatně, ale měla jsem skvělý pocit a zjistila jsem, že mi chybí i ta angličtina.
A jsem pozérka, když čtu v metru Oněgina. Ale miluje mě, když koukám na Ordinaci a lakuju si nehty. :D

Kdo vlastně jsi, můj anděl strážce,
či ďábel v archandělské masce:
jistotu dej mým pochybám.
Snad se mi všechno jenom nezdá...
A co když je to pouhý klam
a jinak určila má hvězda...

Zítra ráno mám zase tělák, tak bych dneska mohla jít třeba spát dřív než ve dvě. Mám strašnou chuť na sladké, a proto jsou na nově pořád reklamy na Toffifee, Raffaelo a čokopiškoty (ale ty jsme dlouho neměli!). Konečně se mi stáhnul nový díl Gossip girl. Doufám, že tam bude spousta hodně sexistických scén, protože to je přesně to, co bych teď navečer potřebovala. :D
A ano, tenhle článek je neuvěřitelný mix všeho. Ale to jen proto, že mám melancholicko-nostalgicko-vesele-přemýšlivě-vzpomínkově-zamilovaně-nadrženou náladu a jsem si jistá, že trpím mnohonásobnou schizofrenií.

"Miluji..." ústa rozechvěle
tím slovem prosí, žalují.
"Máš, děvečko, jen horkost v těle."
"Ne, chůvo... nech mě... miluji..."

Killi a A. S. Puškin
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 kaczka kaczka | 29. september 2010 at 9:52 | React

po dlouhe dobe tady ctu zase nejakou takovou vsehochut :) aa je to prijemne zpestreni :) s NKS si Prahu maximalne uzij! :) aa ta fotka vypada moc dobre :) (s)mej se!

2 Pavča Pavča | 29. september 2010 at 21:36 | React

Jůů já jedu taky příští týden do Prahy :))Třeba se někde potkáme :-* Jinak ten těláák ti mooooc závidíím, taky bych chtěla.Papa

3 Martin H. Martin H. | 30. september 2010 at 20:40 | React

Zajimalo by me, kdo je ten Morf, vsude na blogu jsou o nem zminky, lidi ho chtej videt. Hm, to bude asi nejaka celebrita co? :D

4 NKS NKS | 1. october 2010 at 18:21 | React

Co já jsem slyšela tak ohromná celebrita :D

5 Jenny Jenny | Email | Web | 3. october 2010 at 12:12 | React

Oněgin je boží a číst ho v metru je velice umělecké a jestli se vůbec na nějakou výšku dostanu, tak si budu do vlaku brát samé takové knihy :D Mě to taky chybí a MOC :( A ani jsem tě nepotkala v Praze :'(:D

6 MildredMatthews27 MildredMatthews27 | Email | Web | 24. december 2011 at 14:36 | React

Different people in every country receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> from different creditors, just because that's comfortable and fast.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.