Anděl 2009

17. april 2010 at 23:31 | Killi
Protože jsem neměla žádné plány na večer, skončila jsem u televizních Andělů. Za což jsem ráda, protože předávání cen Anděl už sleduju pár let pravidelně a... mám smysl pro tradice, nojo!


Začátek s minutou ticha. 

A pak vystoupení Nightwork, které mám hrozně ráda. Takže první dojem rozhodně pozitivní.
Když ale na pódium přišla moderátorka celého večera Tereza Pergnerová a všechny kladné pocity zmizely rychleji než já večer z QIPu. Nemůžu ji vystát. To její chování, její vyjadřování, působí na mě hrozně afektovaně a vůbec. Ani to, že se asi stokrát za večer převlíkla, jí nepomohlo. Ale tak zase je blond, takže budiž jí odpuštěno.

První kategorie byla zpěvák roku. Nominováni byli Petr Kolář, Tomáš Klus a Jarek Nohavica. Fajn! První zpíval Kolář, kterého mám z té trojice nejmíň ráda. Ale jak začal svůj hit Ještě že tě lásko mám, tak se ve mně zas probudily všechny romantické buňky a butterflies byli v sedmém nebi. Nádhera. Chtěla bych to mít s kým sdílet, víte. A potom přišel Tomáš Klus. Ty kudrlinky! On je kouzelný. A jak začal, ten hlas a ta...neumím to pojmenovat, opatrnost a něžnost. On prostě ví. Sežrala bych ho. A navíc jedna z mých momentálně nejnejnej písniček. Skoro jsem se rozpustila.
Chci muzikanta.
A taky mě samozřejmě hrozně potěšilo, že Tomáš vyhrál.

Nevím, kdy přesně, ale v nějaké mezipauze vystoupila skupina Elán a to bylo taky báječné. Oni jsou báječní. A kultovní a- ach. Vyvolávají ve mě pocit chtění být zamilovaná.

-týjo, já jsem dneska naladěná na nějakou romantikejšn vlnu-

V kategorii objev roku byli nominováni David Deyl, Charlie Straight a SunFlower Caravan. Fandila jsem Davidovi nejen proto, že ho z trojice jako jediného znám, ale hlavně kvůli písničce Teď hned, pro kterou už mám dlouhodobě slabost. Ten text! "Jsi hebkej důkaz, že funguje svět, blonďatej úkaz, smysl všech vět..." CHCI!!!
Vyhráli Charlie Stright, o kterých nic nevím, ale vypadali mile.

Na skladbu roku byli nominováni Xindl X, Aneta Langerová a Mandrage.
Všichni tři zpívali. Xindl je jeden z mých srdečních interpretů, takže mě nadchl jako vždycky. Hlavně jeho sólo na kytaru a rockové pózy, byl zase vtipný. U Anety jsem byla dost rozpačitá. Měla nádherné šaty, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že u písničky šišlala. Dokonce jsem přemýšlela, proč jsem jí tenkrát posílala ty hlasy, když je z ní tohle. Ale hlas má krásný. No a nakonec Mandrage a jejich Hledá se žena. Tu písničku mám ráda hlavně proto, že ji bratr nesnáší. A byli fajn. Vítězství jsem strašně přála Xindlovi a rozhodně jsem ho nepřála Anetě, která samozřejmě vyhrála.

Klip roku? Nominace pro Toxique, Xindla a Charlie Stright. A vítězství ZASE pro Charlie Stright. Fakt mě začínají štvát, musím si pustit aspoň jednu jejich písničku. Ten kluk má ale hrozně příjemně milý hlas. A byl hezký, uznávám. Xindl nic, achjo.

V kategorii album roku jsou nominováni Charlie Stright, Monkey Business a Žbirka. Už předem víte, kdo vyhraje- samozřejmě Charlie.
Nejprodávanější desku roku má Jarek Nohavice. Sotva promluvil do mikrofonu, měla jsem lepší náladu. Je úžasný.

Do kategorie skupina roku jsou nominovány Vypsaná fiXa, Monkey Business a Kabát. Vystoupení fiXy je nejlepším zážitkem večera a jeden člen má na kytaře nálepku fallen. O to větší zklamání, že nevyhrávájí. Sochu si odnášejí opice, načež proběhne okamžité smskování s Šenovem plné slov trapas a korupce. Fixa je naše.

Do síně slávy vstoupila Marie Rottrová. Když tam pustili její písničku Řeka lásky, hned jsem si vzpomněla na tebe, Jenn! Rotterové to mimochodem moc slušelo a všichni tleskali vestoje. 

Zpěvačku roku vyhrála Ewa Farna, což byl asi šok nejen pro ní. Taky jsem se divila, kam zmizela její holčičí image. Rovnátka a tak. Ale byla to asi jediná kategorie, kde jsem neměla žádného favorita. Kromě Farne byly ještě nominovány Klára Vytisková a Aneta Langerová (šišlala o něco míň).

ANO!!!

A protože jsem hrozně multifunkční žena, stihla jsem během přímého přenosu ještě přečíst časopis, vypít litr zeleného čaje a sníst dvě müsli tyčinky. A připadat si tak trochu jako důchodce.

Navzdory zavírajícím se očím (a to jsem se vyspala víc než dost!) asi ještě přejdu na zelenou.
Zjištění, že v pondělí jdu do školy až na druhou hodinu. Sice se vyspím, ale přijdu o cestu s NKS. Typický příklad bipolárního pocitu, že? (Maturitní otázka č. 5, ZSV)

Bez kobry, vím, že víte.

Killi

-jsem nějak znuděná-
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jenny Jenny | Email | Web | 18. april 2010 at 17:32 | React

Jo! Řeka lásky je od ní jedinná kterou mám JEŠTĚ PIOŘÁD  v Mp3... jsem tpraná?:D Ale to je fakt hezká písnička! Její hlas je pořád stejně úžasný. Farná mě znechutila na max. Vytiskové jsem fandila, ale jen do doby než na ni byl záběr... Na ni a na její šílené brýle. A na to, jak nasraně se tvářila, že nevyhrála. Chtělo by to víc nadhledu...

2 Killi Killi | 19. april 2010 at 14:34 | React

Ta písnička je prostě dobrá :) a já ji mám úplně na maximum spojenou s tebou :)

3 Jenny Jenny | Email | Web | 19. april 2010 at 20:26 | React

Tak to je psycho:D Ale tak já s tebou zase xindla, tak co se divím:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.