Já tě znám už od dětství**

25. march 2009 at 21:15 | Killi
Jeden z nejsmutnějších dnů... Ale nemůžu si za to úplně sama. Dneska jsem měla vstát až večer a bylo by to ideální.


Měla jsem to ranní "zaspání" protáhnout. Jojo. Chtěla jsem totiž hned po zaklapnutí budíku napsat smsku, abych dneska byla první, ale u toho akčního psaní jsem usnula. Jsem strašně šikovná :D.

Ach ano, dostala jsem dvě jedničky z angličtiny. To jsem se asi naposled usmívala.

Ve škole to bylo akční. Už od včerejšího odpoledne nebyly v provozu dívčí WC ve všech patrech, takže jsme musely používat dva ubohé záchody v přístavbě. Dva záchody pro milion holek (kolik nás tak je asi na škole... 300?350? ). Ale nebylo pochyb o tom, že do následujícího dne budou naše milované záchodky opět v normálním stavu. Ale bohužel.
Nejen, že v provozu stále nebyly, ale během druhé vyučovací hodiny se celou školou začal linout nepředstavitelný smrad. Bylo to strašně směšné, jak jsme ve třídách měli otevřená všechna okna a všichni se z nich vykláněli, abychom ucítili normální vzduch, po chodbách se všichni pohybovali téměř sprintem a drželi si nosy. Včetně profesorů. Idylka.
Ne, domů nás nepustili. Konec historky xD.

Jak prohlásil můj spolužák: "Školství se řítí do srač*k." :D

No nic. Protože se neustále větralo, logicky jsem chodila po škole v bundě. Já nevím, jestli ostatním 490 studentům zima nebylo, ale já jsem neuvěřitelně mrzla. Jsem zmrzlina a jsem na sebe hrdá. Smích.

Připravujeme rozhovor do školního časopisu. Měly jsme sepsané absolutně dokonalé otázky pro školníka. Bylo by to luxusní. Bylo by to skvělé. Jenže on nás s tím poslal do háje. Že nic vyplňovat nebude a ať jdem pryč. Těžce jsem to nechápala.

Takže otázky byly přepracovány pro tělocvikáře. Už to není tak kouzelné a úžasné jako před tím, už je prostě jen "protože něco napsat musíme". Ale třeba si s tím ještě užijem. Tělocvikář je, narozdíl od našeho ubohého školníka, fajn.

Tak a pak mě ještě stihla vytočit naše třídní. A víc než obvykle. Minulý týden jsme psali písemku, skoro hodinu a půl, a ona nám o týden později jen nadiktuje známky s tím, že nemá čas s námi ty písemky probírat. Prý jestli je chceme vidět, ať si za ní příjdeme ve volném čase. *mnoho sprostých slov na její adresu*
Dneska jsme tam šli, mě osobně fakt zajímalo, proč mám za čtyři. No... nevím, proč, protože její známkování a opravování jsem nepochopila dodnes, ale získala jsem pocit, že jsem úplně blbá, že nic nevím, že za všechno můžu a že bych měla jít na pracák, nejpozději včera. Neřeším to, kdybych se na ten pitomý test 4 dny neučila.
A po dnešku jsem fakt definitivně rozhodnutá, že biologii dělat nebudu. Jediné, co mě mrzí, je, že se budu muset vzdát i mojí milované chemie, protože jsem neobjevila obor, na kterém bych mohla studovat jen chemii, bez biologie. S vyznamenáním se taky můžu rozloučit (píšeme totiž jen 2 písemky za pololetí a když mám teď z jedné za 4, tak dvojka na vysvědčení je velké scifi... a je fakt depresivní vědět tohle už v březnu). Budu studovat jazyky nebo psychologii nebo obojí a třeba zkusím i tu žurnalistiku.
Sbohem, má vysněná medicíno. Dneska naše milovaná třídní zadupala všechny moje sny a přání hluboko do země, zničila je, utopila je a ještě z toho má určitě škodolibou radost. Strašně mě to užírá. Nikdy jsem neměla větší sen, nikdy jsem si ničím nebyla tak jistá, nikdy jsem si nic nepřála víc... než tu medicínu. Už jsem to i obrečela a tentokrát jsem definitvně rozhodnutá, není to jen takový obvyklý záchvat, jak si všichni myslí.
*spousta sprostých slov na její adresu*
Víte, co je nejhorší... Ten pocit, že se vzdávám jen kvůli ubohé a neschopné profesorky, kterou nikdo nemá rád. A která je, k naší smůle, manželkou ředitele.
A... ne, nechci se o tom bavit.

V chemických laboratořích mám obvykle skvělou náladu. Dneska jsem celé dvě hodiny myslela na to, abych už byla doma. Nechtěla jsem tam být, sledovat je, jak se všichni baví, jak se smějou. Chtěla jsem domů, chtěla jsem si lehnout a řvát.

Domů jsem došla rozzuřená, zklamaná a zlomená. A naposled jako dítě.


Nanosila jsem si do pokeje všechna alba fotek, co jsem doma našla, rozprostřela je po zemi a sedle se mezi ně. Dvě hodiny jsem koukala na staré fotky a bulela jsem jako už dlouho (nikdy) ne. A bylo mi hrozně a strašně jsem chtěla všechno zastavit a vrátit čas a být malá a skoro bezstarostná. Vždycky jsem se na chvilku uklidnila a myslela, že už je to dobrý, ale pak jsem našla třeba fotku, když jsem byla poprvé v Praze. Poprvé u moře, poprvé ve škole. Nebo jen momentku, která mi něco připomněla, nějakou hezkou fotku, nebo jem objevila něco, na co jsem už dávno zapomněla... Tohle se prostě nedalo zvládnout.
Pak přišla NKSka a vlastně mě zachránila (zase). Zůstala tu se mnou a hrabala se v těch fotkách se mnou a nenechala mě tu samotnou... Dokonce jsem přestala řvát... A bylo to strašně moc fajn a já jsem hrozně šťastná, že přišla. Ona je anděl.

Našla jsem fotku, kdesedím s Terkou v lavici, v prní třídě. Vzpomněla jsem si, jak jsme si spolu sedly v prváku na gymplu. A ona dneska udělala zkoušky z autoškoly. Je úžasná a skvělá. A ten čas strašně divně utíká.

A to je všechno, z čeho jsem se potřebovala vypsat...
Smějte se*

Killinka
**netvař se tak na mě že jsi úplně zlá, jsou rána, kdy to nekončí**
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Flouteczek Flouteczek | 25. march 2009 at 22:09 | React

jaaj=)no vy ste vtipnáá školka;)  jen kdyby tě ta tvoja učitelka tak nezlobila..žee?? to taky nesnášíím když se tak učitelé chovají.. a že to není vyjíímka! .. nu což.. asik to budeš muset hodit za hlavu;) ..

no a ziitra bych si skoro aj vsadil že zasejc zaspííš =D ale tentokráátéé to nebude kvůli mně=)..

* směj se aj ty Killi;) *

2 Barunka Barunka | Web | 25. march 2009 at 23:10 | React

prosimtě,nenech se tou pitomou babou vytočit,proč by ses kvůli známce z testu měla vzdát svýho snu?

buď doktorkou,příjdu se k tobě léčit!= )

z čeho to byl test?

a..tvůj pláč a pocity plně chápu a sdílím,přepadá mě to často..

3 jenny jenny | Email | Web | 26. march 2009 at 9:51 | React

Dneska jsem měla vymyšlenou naprosto dokonalou věc. Hodlala jsem tě potkat na chodbě a když bysme se jako vždycky prostě jen pozdravuli, šokovala bych tě zařváním "Stůj,ani se nehni," a pak už bys jen nechápavě sledovala, jak ti třepu rukou a u toho odříkávám monolog:-D Něco jako.. "Takže moje milá Killinko,přeju všechno nej k narozkám, štěstí,zdraví...na lásku sice nevěříš,ale my víme jak to doopravdy je,takže kapku lásky bys určo zvládla,přátelství, hodně šenovských akí a samozřejmě další nezapomenutelní chvíle s NKSkou;) Ale bohužel jsem tě zahlídla jen na milisekundu když jsem odcházela domů (ano,už zase sem nemoná:-D):( No co. Z Trčkins si nic nedělej, mi u ní máme horší známky než z fyziky a chemie:-D Yo a pozor, pokud chceš na psychologii s tím, že tam není biola,musím tě zklamat. I mě by bavilo hrabat se v hlavě jiným lidem, leč přímačky sou ze ZSV a bioly a první 2 roky sou tvořeny matikou a biologií,jak mi laskavě sdlila psycholožka při konzultaci ohledně volby povolání. Ale z tebe bude sqělá doktorka. Musí být, protože někdo musí mít na ty moje hypochondří stavy nervy:-D;)

4 wwwholka wwwholka | Web | 26. march 2009 at 14:37 | React

Je těžký se vzdát svých snů, obzvlášť když se to týká volby tvého (hódně vzáleného) povolání. Měla by sis pořádně rozmyslet, jestli se toho kvůli jedné blbé babě vzdáš. A to že má hloupé bodování testů neznamená, že nic neumíš a neměla by sis právě biologii dát jako seminář. Být Tebou, tak se na tu učitelku opravdu vykašlu a budu dělat to, co mě baví - dám si seminář z biologie a z chemie. Byla by opravdu škoda tenhle sen zahodit, nemyslíš?:)

Prohrabávání těmahle fotkama je vždycky dojemné, ale musí být k tomu ta správná nálada. Já taky někdy doma řvu a nemám proč.;)

Teď nevím, jestli Ti vůbec můžu popřát k zítřejším narozeninám (nebudu sem psát to číslo). Pamatuj, že číslo opravdu nic neznamená, důležité je, jaká jsi ty a jak se chováš. Věřím, že se vůbec nic nezmění.:):*

5 Miřek Miřek | 26. march 2009 at 17:29 | React

A tos sem ještě nedopsala ten výrok Babicové: "Padla vláda, vyplavaly hovna":D:D

6 Killi Killi | Web | 26. march 2009 at 20:51 | React

Flouteczek: Neboj, vždycky na tebe budu mít co svést! :D A děkuju za ty smsky včera, aji když jsem neodpovídala... však ty víš*

Barunka: Z bioly, fotosyntéza a přeměny energií... bylo toho moc. Nechcu se vzdávat snu kvůli jedné blbé ženské, ale nejsem zvyklá bojovat o to, jestli propadnu nebo ne. Jsem zvyklá bojovat o to, jestli budu mít vyznamenání nebo ne. Jo. Jsem náročná. A s ní z biologie stejně neodmaturuju. A je to složité, ale... Ale. Děkuju, že ses ozvala =).

jenny: Jéé, tak to mě mrzí, že jsme se nepotkaly =(. Úplně se vidím, jak bych čuměla a nechápala :D. Zase nemocná? Jak to, proboha, děláš? :D Trčkins... já už na ní prostě nemám. V normální bologii to ještě docela zvládám, ale v semináři už nemůžu. Bere mi to všechnu energii a stejně je výsledek nulový, topí mě to. Takže i psychologie padá? :D Proč ne xD. V tom případě chci být ovocem do Jogobelly :D. Hééj, uzdravuj se!*

wwwholka: Já vím, jenže ono je to těžký, když teď v podstatě bojuju o to, jestli třeba nepropadnu :D. Ono to zní hrozně absurdně, ale v podstatě to tak je... xD. Jasně, blahopřání beru =). Děkuju... no, teď mám pocit, že měnit se nebudu :D.

Miřek: Yes, to nemělo chybu :D.

7 Barunka Barunka | Web | 26. march 2009 at 21:45 | React

Killi:taky sem co se týče známek velice náročná.Zdá se mi,že jsme si v nečem opravdu podobné :D (prudké střídání nálad atd.:)) a taky víš co?fotosyntézu a dýchání a calvinův cyklus a NADPH+H+ a ATP..to všechno píšem přístí tejden :D čili mi drž palčáky..

ale je fakt,že já doktorkou bejt nechci,ale biologie (a nehjvíc biologie člověka) mě baví..

jenže já mám vyhlídnutou Fakultu sociálních věd univerzity Karlovy obor žurnalistika..a..vidim živě,jak mi naše češtinářka kazí sny = / echm..

jinak sem ráda,že od tebe zas as od času něco čtu..18..jak to letí,žejo?chm..

8 jenny jenny | Email | Web | 27. march 2009 at 8:12 | React

Killi: Jo,měla sem to hezky vymyšlené..hm...tak třeba příští rok:-D Já newím... Moje imunita je někde na minus 90 % :-D Na Trčkins se vybodni,je to cvok:-D;) A navíc bio cvok:-D Ovoce do Jogobelly:-D:-D:-D:-D Ok,to neni špatný nápad:-D Máš ještě místo v košíku?:-D

9 Wendulka Wendulka | Web | 27. march 2009 at 15:13 | React

zase super článek Klári no a Trčková...je to prostě víš co..se na ni vykašli a tu medinu prostě studovat jdi, přece tě nerozhází nějká profesorka...heji budu držet palečky, tak se měj pěkně naše čerstvká osmnáctko :D

10 Tlapka Tlapka | Web | 28. march 2009 at 16:04 | React

Ale no tak, jeden test o profesi nerozhoduje. pokud to nejsou přijímačky - a i na ty můžeš jít znovu. :-)

V angličtině teď nacvičujeme div. představení, jak ses už u mě možná dočetla. A víš, jakou větou končí?

DON´T LET ANYBODY STEAL YOUR DREAMS! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.