Když má někdo super nápady *tired*

31. may 2007 at 10:25 | Killi
Včera večer jsem měla strašnou chuť vypadnout ven (ne z okna, prostě normálně odejít, to se tak říká, kdybyste nevěděli :D *trapas*).
Vzala jsem hafana, vodítko a vyrazila jsem. Chvíli jsem jen tak chodila , pak jsem to vzala rovnou k našemu oblíbenému nejvyššímu bodu (jakože vrchovina). No, ono bylo ještě světlo... Půl deváté večer...
No, když jsem šla lesem, už jsem neviděla na krok. Doufám, že další nápady se mi obloukem vyhnou. Ne, že bych se tam bála. Ale jak tam štěkali všude kolem ti psi a v tom lese byly divné zvuky... No, nebylo to příjemné. Ale hafanovi to bylo fuk, byl veselý a nadšený. Takže proč mít strach, když mám s sebou psa (který by asi každého úchyla, násilníka, vraha, zloděje atp. maximálně radostně přivítal...ale to je vedlejší).
( krasavec můj :))

Prošli jsme lesem a dál jdeme po cestě, kde už jsou domy. Vyjdeme na louku, tzn. úžasná změť pachů, které z mého hafana, jakožto loveckého psa, udělají nejšťastnější černou chlupatou potvoru na celé Moravě. Tak jdeme, pes vesele čich čich čichá, pobíhá přede mnou... prostě pohoda.
Slyším za sebou cinkání obojku. Otočím se a vydím velkého psa. Otočím se zpátky a pokračuju v cestě (můj hafan stále ještě přede mnou). Asi po 5 sekundách mi dojde, že mám vlastně jen jednoho psa (2 budu mít až v červenci-pozn. autora, jakožto mě)! Otočím se znova a za mnou vesele pochoduje něco velkého. Otočím se zpět a můj hafan pobíhá přede mnou. Aha.
Cizí pes je očividně velmi zvědavý, můj pes si ho zatím nevšiml. Zastavím se. Cizí pes se taky zastaví, můj pes vesele čichá. Pomalu se rozejdu, cizí pes taky, můj pes vesele čichá. Co teď?
Zase se zastavím, cizí pes se zastaví, můj pes se zastaví a dívá se, co pořád blbnu.
Otočím se, cizí pes stále stojí za mnou. Můj pes zase vesele čichá vpředu. Pomalu jdu. A! Cizí pes čichá, otáčí se a odchází pryč. Několikrát se za mnou ohlídne a definitivně je pryč. Asi ho znechutila moje zastavovaná chůze. Ale byl hezký. Řekla bych irský setr... ale byla tma :).
Situace by možná byla jednoduší, kdybych měla hafana na vodítku, ale já používám vodítko jen ve 2 případech- velká cesta plná aut a velký neznámý pes (když si ho všimnu).
A nehodlám vodítko používat častěji, než je nutné. A myslím, že nám to vyhovuje oběma :D.
Pak už v klidu a pokoji dojdeme domů, nakrmíme se a jdeme spát.
Další podobné nápady (jako jít v noci do lesa) se mi doufám obloukem vyhnou. Nechci je v mé hlavě ani vidět :-D.
Ale jinak to byla příjemná procházka :D. Byl fajn vzduch. Takový nehorký. Pohoda.
Killi
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tlapka Tlapka | Web | 3. october 2007 at 16:32 | React

Taky se strašně ráda procházím se psy.. ale mám strach, že by našeho psa mohl napadnout nějaký jiný, navolno, bez dohledu. Už se nám to jednou málem stalo. Ale jinak.. je to výborný relax, pro oba.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.